Jak być szczęśliwym?

Witajcie 

Ostatnio byłem na koncercie i właśnie tam zostałem natchniony i w ten oto sposób powstaje wpis. Zadziwiające jest to jak w jednej chwili można zdać sobie sprawę jak niewiele Nam potrzeba do szczęścia. Do takiego malutkiego wewnętrznego spełnienia.

Piosenkarz, który swoją twórczością jest w stanie dać do myślenia to świetny artysta. Podczas koncertu zwolniłem, o niczym innym nie myślałem jak o tym, że jestem tu w tym momencie z bliską mi osobą oraz całym ciałem czuję i chłonę muzykę. Wspaniałe uczucie zdać sobie sprawę z tego, że wszystko czego potrzebuję tak naprawdę mam na co dzień lecz nie do końca to doceniam. Zadałem sobie więc pytanie: Czy jest mi w życiu źle?
Tak naprawdę mam stałą prace i kilka innych źródeł dochodów, mam rodzinę, jestem zdrowy, mam gdzie mieszkać i co jeść. To podstawy dzięki którym tak naprawdę mam lepiej niż ponad połowa ludzi na świecie. I tu pojawia się pierwszy punkt bycia szczęśliwym człowiekiem.

Doceniaj to co masz i bądź za to wdzięczny

Pomyśl jak dobrze masz, że nie urodziłeś się w kraju gdzie na co dzień panuje głód. Jeśli masz gdzie mieszkać, pracujesz i zarabiasz oraz nie masz zobowiązań kredytowych to jesteś w lepszej sytuacji niż 3/4 ludzi na świecie. Warto za to wszystko, a nawet za jedną z tych rzeczy być wdzięcznym.

Nie noś w sobie urazy

Kiedyś dla mnie punkt nie do przejścia jednak na szczęście dziś to bardzo proste. Nie chowaj urazy do innych ludzi bo to Cię niszczy od środka. Największą krzywdę sprawiasz tym sobie. Żyj w harmonii z innymi ludźmi jednak jeśli ktoś przekroczy Twoje granice nie bój się to zakomunikować, a nawet usunąć ze swojego życia taką osobę jeśli nie szanuje Ciebie i Twojego zdania. Nie ma co tracić swojego cennego czasu dla takich ludzi.

Doświadczaj nowych rzeczy

Zawsze chciałeś popłynąć statkiem, polecieć samolotem, skoczyć ze spadachronem lub na bungge cokolwiek chcesz nie wahaj się tylko zrób to! Tutaj nie ma miejsca na strach. Pamiętaj pod strachem kryje się nowe doświadczenie, umiejętność. Tam gdzie strach kryje się życie o którym marzysz. Czy jest coś dla Ciebie ważniejszego niż spełnianie marzeń?

Komfort psychiczny

Gdy kładę się spać to wiem, że ten dzień był dobry i kolejny będzie jeszcze lepszy. W jaki sposób osiągam stan w którym o niczym nie myślę i mogę spokojnie usnąć. Stawiam sobie coraz to nowsze cele, oszczędzam 25% wypłaty aby mieć komfort finansowy i rozwiązuje problemy na bieżąco, nie odkładam ich na później przez co nic mnie nie przytłacza. To bardzo ważny punkt w kontekście szczęśliwego życia.

Uśmiech

Wiadomym jest, że przychodzą cięższe dni jednak nigdy nie trać uśmiechu z ust. To jak się czujesz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie im szybciej zdasz sobie z tego sprawę tym lepiej dla Ciebie. Emocje są w nas i one sterują naszym zachowaniem dlatego tak bardzo ważne jest aby zawsze mieć otwarty umysł i trzeźwo myśleć.

Podsumowując

Staraj się żyć tak aby miło było wspominać, a wstyd opowiadać 😀 Przekraczaj granice, wychodź ze strefy komfortu bo tam gdzie nieznane tam zazwyczaj przygoda i nowe doświadczenia. Żyj z dnia na dzień uśmiechnięty i czuj każdą chwile. Bądź wdzięczny za to co masz…

To moja recepta na codzienne szczęście!