Samotność

Witam wszystkich czytelników!

Jak widzicie nadal nie mam za dużo czasu na wpisy mimo, że mam bardzo wiele tematów. Zastanawiam się czy zacząć serię wpisów na temat seksu, będzie to poradnik między innymi na temat technik seksualnych. Wiem, że seks cały czas to temat tabu dla wielu blogerów, chciałbym to zmienić. Napiszcie co o tym sądzicie. A teraz czas na dzisiejszy wpis, zapraszam!

Coraz więcej ludzi boryka się z samotnością, w dzisiejszych czasach jest to częstsze. Wracamy do mieszkania/domu po pracy a tam pusto. Nie ma nikogo, jesteśmy tylko my w czterech ścianach. Niektórzy kończą z depresją, a niektórzy zaczynają być typowymi introwertykami.

Ten wykres pokazuje jak wiele ludzi codziennie sprawdza w wyszukiwarce słowo SAMOTNOŚĆ

Dlaczego się tak dzieje?

Jesteśmy coraz bardziej samotni ponieważ w dobie internetu wszystko możemy zrobić w domu. Zamówić zakupy, ćwiczyć. Dosłownie wszystko. Boimy się gdzieś wyjść, boimy się tego jak zostaniemy odebrani przez innych ludzi.

Samotność prowadzi do wielu niebezpiecznych rzeczy. Znam takich ludzi, którzy przez samotność zaczęli ćpać tylko po to aby zapomnieć o pustce w sercu.

W pewnym momencie życia człowiek uświadamia sobie, że przyjaciele z liceum, studiów są krótkotrwali. Nie są oni prawdziwymi przyjaciółmi, bo zazwyczaj po końcu szkoły/studiów wasz kontakt się urywa (chociaż nie zawsze). Nasze relacje nie są tak trwałe jak niegdyś u naszych rodziców.

Dzisiejsza przyjaźń

Ludzie którzy mają po kilka tysięcy znajomych na facebooku nie mają z kim iść do kina. Przyjaciele facebookowi to tylko liczby które pokazują jak bardzo jesteśmy uzależnieni od portali społecznościowych. Przyjaciele facebookowi piszą do nas gdy coś chcą, ale nigdy się z nami nie spotkają. Idąc przez miasto widzisz znajomego do którego powiesz „Cześć” i często nawet Ci nie odpowie, jakby udawał że nie istniejesz. Natomiast jeżeli się zatrzyma aby z Tobą porozmawiać to wasza rozmowa zakończy się standardowym „Zgadamy się”.

Dopiero teraz zacząłem zauważać to jak wiele straciłem w życiu. Ludzie którym pomagałem psychicznie i materialnie, nigdy nie powiedzieli mi „dziękuje”. Przez tyle lat nawet się nie odezwą. To jest właśnie pokolenie internetu, ja odzywam się raz za razem po czym widzę, że druga strona nie zainicjuje kontaktu nawet raz. Kończę takie relacje.

I co wtedy?

Nie jestem jedyny. Coraz więcej ludzi na wielu forach mówi wprost, że mają dosyć tego iż ludzie ich wykorzystują. Niektórzy mają depresję bo inwestowali naprawdę wiele czasu w relacje z innymi ludźmi, którzy najzwyczajniej w świecie ich zranili i olali.

Jestem zdania, że przyjaciel jest tylko jeden. Po tak wielu latach w których miałem masę „Kumpli” widzę, że mam tylko jednego dobrego przyjaciela. Mimo, że często się na siebie obrażamy to po kilkunastu latach nadal jest to przyjaźń.

Nie każdy ma takie szczęście jak ja. Jeżeli jesteś jedną z tych osób to czytaj dalej.

Samotność dzieli się na dwie główne grupy:

  • związaną z brakiem znajomych,
  • samotność związaną z brakiem drugiej połówki.

Tak czy siak wracając do domu jesteś osobą samotną. Koty, psy, czy też chomiki nic nie pomogą. To nadal zwierzęta które Cię nie przytulą i które nie powiedzą Ci, że będzie dobrze. Czy jesteś mężczyzną, czy też kobietą -wszyscy tego potrzebujemy. Ciepła drugiej osoby. Nawet jeżeli twój znajomy/kolega/przyjaciel jest dobrym słuchaczem to nadal wracasz do domu gdzie jest pusto. Jak wyzbyć się tej pustki?

Nie da się

Ale da się z nią żyć. Da się zmienić ten stan rzeczy. Możesz przestać być osobą samotną. Wiele ludzi mówi „Nie uzależniaj swojego szczęścia od innych”, nigdy nie słuchaj takich głupot. To tylko bezsensowne gadanie, które nie bierze pod uwagę jednej kwestii. Ludzie to część naszego życia, wszyscy nawzajem siebie potrzebujemy. Potrzebujemy konwersacji. Ile ludzi na świecie miało problemy psychiczne przez brak kontaktu z ludźmi.

Musisz sobie uświadomić, że ludzie są częścią twojego życia. Całe życie będziesz ich poznawać. Wiem, że jest to zupełnie co innego od tego co mówią inni ludzie, ale przez wiele lat siedząc w domu zrozumiałem, że potrzebuje ludzi. Bez nich jestem tylko szarym sobą, dlatego będąc typowym domownikiem nigdy nie zaznasz prawdziwego szczęścia.

Zmiana

Nie bójcie się zmiany, nie bójcie się poznawać nowych ludzi. Jak to zrobić? W dobie internetu możecie znaleźć osoby, które mają podobne zainteresowania co wy. Nawet na spotted możecie napisać, że szukacie nowych znajomych. Poznawanie nowych ludzi jest niebywale proste, a będzie jeszcze prostsze jeżeli zaczniesz wprowadzać w życie NLP o którym pisałem.

Kochaj siebie

Zacznij kochać siebie, jesteś gruby(a)? Co z tego…Jesteś chory(a)? Co z tego… Jeżeli czujesz się dobrze z tym to tego nie zmieniaj, chyba że masz wątpliwości. Wtedy zacznij analizować co zmienić, aby być w pełni szczęśliwą osobą. Wiesz jacy ludzie przyciągają innych? Tacy którzy potrafią żyć sami ze sobą, a to trudna sztuka. Takie osoby wiedzą, że ludzie to dodatek do ich życia, ale niezbędny dodatek. Wiedzą, że to ludzie budują ich życie, ale wiedzą też że są w stanie żyć sami.

Bo samotność to tak naprawdę walka z samy sobą, walczymy z własnym wewnętrznym ja. W naszych genach jest zapisane, że potrzebujemy innych. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Jeżeli jesteś osobą, która mimo pustki w sercu potrafi się uśmiechać i cieszyć się życiem to znaczy, że akceptujesz siebie i umiesz przebywać z samym sobą. Czy jest to dobre? Oczywiście, że nie. Ale w twojej zmianie istotne jest to, abyś zaakceptował siebie i fakt, że to z sobą przebywasz 24 godziny na dobę. Dopiero wtedy zaczniesz przyciągać ludzi, bo będą wiedzieli, że nie robisz tego z potrzeby a z chęci.

A co w momencie gdy mam znajomych, a nadal…czuje się osobą samotną.

Wyobraź sobie, że jest wiele takich ludzi. Nie jesteś jedyną osobą. Często za bardzo różnimy się od naszych znajomych/przyjaciół i powoduje to pustkę w naszym sercu. Bo nie interesuje ich nasze zainteresowanie, nie macie wspólnych tematów i widzicie, że rozmowa jest jałowa. Widzicie, że mimo kogoś obok nadal jesteście samotni. Bardzo często spotykane jest to w związkach gdy kobieta potrzebuje rozmowy, a mężczyzna odrzuca jej potrzebę i ona czuje się samotna. Samotna do tego stopnia, że szuka zrozumienia w ramionach innego mężczyzny.

Gdy mimo znajomych nadal jesteś samotny(a) zastanów się co jest powodem. Staraj się dotrzeć do głównej przyczyny. Rozwiąż problem, jeżeli problemem są znajomi to ich zmień. Masz być szczęśliwym człowiekiem, bo życie jest zbyt krótkie na relacje które powodują w nas pustkę.

Podsumowując

Jeżeli jesteś osobą samotną to nie bój się przyznać przed sobą, że tak jest. Zaakceptuj siebie, bądź walcz o swoje lepsze ja. Pamiętaj, że ludzie są częścią twojego życia. Każdy wniesie coś nowego do twojego życia.

A tu bardzo ciekawy filmik o samotności

Tego wam wszystkim życzę, aby każdy z was zaakceptował siebie. I abyście mieli przyjaciół którzy nie przychodzą do was tylko wtedy, gdy coś chcą.