Różnica między kobietą a facetem?

Witam w pierwszym wpisie 😉

W dzisiejszym wpisie poruszę ciekawy temat, będzie on dotyczył różnicy między kobietą a facetem. Nie będziemy się tu skupiać na części fizycznej, bo chyba każdy wie jak pod tym aspektem różnią się obie płcie. Czy zastanawialiście się kiedyś jaka jest największa różnica pomiędzy kobietami i facetami w związku? No właśnie, a teraz zastanówcie się o ile prostsze byłoby bycie w związku gdy wiemy co to za różnica. W tym wpisie będę starał się wam wytłumaczyć o co chodzi.

Zaczynamy!

Wyobraźmy sobie, że kobieta ma ciężki dzień w pracy. Wraca do domu, a w nim jest już jej mężczyzna. Czego pragnie kobieta? Rozmowy. Dziwne prawda? Kobiety najbardziej potrzebują rozmowy, potrzebują tego aby ktoś je wysłuchał. No dobra, ale przecież wysłuchać może je też przyjaciółka. Ale przyjaciółka nie przytuli jej tak mocno jak mężczyzna, nie pocieszy jej tak jak facet i może też pewnych rzeczy nie zrozumieć jak jej aktualny partner. W wielu aspektach rozmowa z partnerem na poziomie DUŻYCH problemów jest znacznie korzystniejsza dla kobiety, niż rozmowa z przyjaciółką. Przyjaciółka jest od mniejszych problemów, a także do obgadywania facetów 😀 Nie zrozumcie mnie źle, ale po związkach znajomych, moich widzę, że to chyba najlepsza opcja (nie generalizuje). Wracając do tematu. Ty jako mężczyzna, bo do Ciebie się teraz zwracam, musisz znać starożytną wiedzę na temat słuchania. Aby mieć doktorat z słuchania kobiet wystarczy… czasami powiedzieć „tak” bądź „no” lub „naprawdę?” itd. Tak, to tyle. Kobieta gdy mówi Ci o swoich problemach nie chce od Ciebie rad (chyba że o nie poprosi) tylko pragnie być wysłuchana, nie mów jej co ma robić, tylko słuchaj. To najczęstszy błąd facetów, próbują rozwiązać problem za kobiety. Przykładem może być sytuacja, kobieta jak powyżej wraca od fryzjera i widzi, że jej włosy nie są tak ładne jak miały być mówi partnerowi o tym, a co powie facet? „To na raz następny nie idź do tego fryzjera” lub „Idź do nich ze skargą” tylko nieliczni powiedzą magiczne słowa „Kochanie według mnie wyglądasz seksownie, ale jeżeli Tobie się nie podoba, to co z tym zrobisz?”. Facet nie podaje odpowiedzi na tacy, tylko czeka na odpowiedź swojej kobiety.

Sytuacja przeze mnie nakreślona nie pokazuje istoty sprawy. Więc jaka jest ta różnica?! Wyjaśniam. Czy któraś z was wiedziała, że mężczyzna ma coś takiego jak jego prywatna jaskinia? Aby zobrazować posłużę się przykładem. Mężczyzna budzi się w nocy i idzie oglądać telewizję. Jego ukochana również się budzi i widzi, że nie ma jej samca obok. Idzie sprawdzić co robi. Pierwsze pytanie kobiety „Co się stało, czemu nie śpisz” w tym momencie możliwe, że facet siedzi już w swojej jaskini, więc należy czekać na jego odpowiedź. Jeżeli odpowie „Kotku idź spać” lub „Nic się nie stało” to znaczy, że jest w jaskini. No dobra to o co w tym chodzi? Mężczyzna jest skonstruowany tak, że jeżeli ma problem to idzie do jaskini, tam rozmyśla nad problemem i stara się go rozwiązać, kobieta widząc że facet ma problem próbuje dociec czym się zamartwia. To najgorsze co można zrobić. Jeżeli mężczyzna jest w jaskini, to nie chce pomocy kobiety, bo to w jego mniemaniu oznaka słabości. Najlepiej jest znać konkretne zwroty, które mogą świadczyć o tym, że facet jest w jaskini. Postaram się je opisać w następnym wpisie. Co się stanie jak wejdziesz do jego jaskini zanim on sam z niej nie wyjdzie? Będzie tam siedział dłużej i może to powodować nawet rozstanie.

Tak! Kobiety, które nie czują się słuchane mogą z tego powodu rozstać się z mężczyzną. Natomiast u facetów przyczyną rozstania, może być nadmierna chęć pomocy przez kobietę gdy mężczyzna jest w swojej jaskini.

Podsumowując, największą różnicą pomiędzy mężczyznami a kobietami jest to, że faceci chcą znaleźć rozwiązanie problemu, a kobiety chcą go obgadać.

 W przyszłości postaram się zamieścić słownik Wenusjański oraz słownik Marsjański. Temat na wpis zaczerpnąłem z książki J.Graya. A na górze utwór promujący „7 rzeczy, których nie wiecie o mężczyznach” 😀