Jak użyć NLP w relacjach damsko-męskich?

W tym wpisie będę się starał wytłumaczyć parę ciekawych technik w uwodzeniu związanych z NLP (programowanie neurolingwistyczne). Opowiedzieć jakie są dwa główne style uwodzenia, a także jak bardzo mowa wpływa na naszą atrakcyjność. Wpis kieruje do kobiet jak i facetów, ponieważ PUA (Pick Up Artists) to już nie tylko faceci, ale również kobiety. Zaczynamy!

Najpierw warto wspomnieć coś o Mysterym

 Prawdopodobnie nikt z was o nim nie słyszał i nie wie kim on jest. Jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych uwodzicieli (o ile nie najlepszy) na świecie. Nie jest mega przystojny, ale jego energia i spokój pozwalają mu na bycie z najbardziej inteligentnymi i seksownymi kobietami. 

Wygląda dziwacznie prawda? Ale jego luz i cała jego prezencja to tylko zabawa. On bawi się swoim wyglądem. To właśnie on uczył wielu uwodzicieli którzy są teraz autorytetami w swoich krajach. To oni teraz zbierają plony nauki u Mysterego. Teraz powstaje pytanie czego uczą tacy trenerzy? Opowiem wam o podstawach, więc usiądźcie wygodnie i czytajcie.

Direct

Jeden z dwóch głównych stylów podrywu, który można określić mianem bezpośredniego. Jest to podryw w którym bezpośrednio oznajmiamy drugiej osobie, że się nam podoba i dlatego z nią rozmawiamy. W tym stylu robimy wszystko to na co mamy ochotę. Bawimy się relacją, ale też odkrywamy główną kartę przed drugą osobą, aby ta wiedziała że jesteśmy nią zainteresowani. 

Indirect

Nie bez powodu podałem wyżej osobę o pseudonimie Mystery (Erik von Markovik). Jest on twórcą tego stylu. Jest przeciwieństwem podrywu Direct. Wyobraźcie sobie, że mężczyźnie podoba się jedna kobieta w barze. Chcę podejść ale wokół niej są jej koleżanki. Aby się nie ujawnić to na początku mężczyzna udaje niezainteresowanego daną kobietą, ale zaczyna rozmowę z jej koleżankami. Prowadzi relacje tak, aby kobieta która go interesuje sądziła, że nie jest nią zainteresowany. Jest mężczyzną dokuczliwym. Stara się sprowadzić kobietę na ziemię. Po pewnym czasie może zaatakować, ale musi odnaleźć właściwy moment.

Wiemy już co nieco o stylach podrywu, teraz przydałoby się coś wiedzieć o tym jak dalej prowadzić relacje.

Neg

Technika, która pomaga w podrywie w stylu Indirect. Jest to kompletna odwrotność komplementu. Ma za zadanie pokazać drugiej osobie, że nie jesteśmy nią zainteresowani. Z negami nie można przesadzać, jest to bardzo mocne narzędzie. Często używane przez facetów w klubach gdy widzą typową SHB (najpiękniejszą i inteligentną kobietę).

Chłodnik

Wbrew nazwie nie jest to zupa. Jest to pewnego rodzaju „technika” w uwodzeniu. Baaardzo często używana przez kobiety. Chłodnik używa się w celu ochłodzenia relacji, podam przykład. Wyobraźmy sobie, że kobieta jest bardzo wpatrzona w pewnego faceta, ale prowadzi relacje zbyt szybko. Widzi, że mężczyzna powoli zaczyna się cofać i odseparowywać od niej. W ich relacji było sławne 90/10. To głównie ona się starała. Jak to zmienić? Kobieta użyła chłodnika. Przestała pisać ciepłe smsy, przestała być w niego wpatrzona. Facet nie wiedział co się dzieje i zaczął o nią zabiegać. Teraz on goni króliczka, a nie ona. Tak właśnie działa chłodnik, ochładzamy relację po to aby druga osoba bardziej się starała.

Rama

Rama to nie „technika”. Nie ma ona definicji dlatego trzeba ją opisać. Wyobraźmy sobie, że jest kobieta przy barze. Podchodzi do niej facet. Rozwija się rozmowa i ona mówi, że powinien postawić jej drinka. Wtedy on się zgadza. Kobieta rzuciła ramą „Stawiasz drinka bo jesteś frajerem”. 

Przeramowanie

Można powiedzieć, że przeramowanie jest związane z odbiciami Shit Testów (o tym już pisałem). Taka sama sytuacja, z tym, że facet powiedział „Wszyscy stawiają Ci drinka, może tym razem ty komuś postawisz? Weź mi sex on the beach”. Tak działa przeramowanie. Facet miał silniejszą ramę od kobiety i potrafił odbić jej test na bycie frajerem. 

Podsumowanie

Jak widzicie uwodzić może kobieta jak i facet. Jest to ciekawe narzędzie. Wszystkie techniki i zachowania są związane z NLP, to od niego wszystko się zaczęło. Teraz widzicie, że psychologię można wprowadzić we wszystkie dziedziny życia, nawet w relacje damsko – męskie. W kolejnych wpisach z tego tematu będę starał się wam opisać na przykładach jak używać tej wiedzy w relacji. Mało tego, nie musicie używać tego myśląc o podrywie. Dlaczego by nie skomplementować kobiety w starszym wieku która sprząta? Ramy, przeramowania, ogólnie NLP to potężne narzędzie które ma powodować uśmiech na waszych twarzach, ale też na twarzach ludzi którzy znajdują się obok was. 

Do następnego razu!