Dlaczego powoli umierasz?

Witam was moi drodzy czytelnicy.

Jest nas coraz więcej, a ja nie próżnuje. Dzień w dzień staram się rozwijać, dzień w dzień narzucam sobie tempo którego niby nie da się ogarnąć. Będę starał się rozwijać bloga, abyście mogli z niego czerpać to czego nie ma nigdzie indziej. 

Patrzycie na tytuł i zastanawiacie się o czym będę pisał. Bez zbędnego gadania, zapraszam!

Parę lat temu jadąc do mojej kobiety dostałem telefon. Zadzwoniła do mnie moja kobieta. Odebrałem. Dzwonił jej facet. Tak, sam się zdziwiłem. Dowiedziałem się przez telefon, że przez parę miesięcy miała innego. Kliknąłem czerwoną słuchawkę. Jadąc autobusem do domu wyłączyłem komórkę. I wtedy się zaczęło.

Dlaczego mnie zdradzała, czy robiłem coś źle? Czemu mnie to spotyka? DIdąc do domu z przystanku autobusowego widziałem faceta który biegał i miał kamienie w torbie. Ludzie na niego patrzyli, dwie dziewczyny wychodzące z autobusu zaczęły się śmiać. Śmiały się z tego, że pada deszcz a on biega i jest cały w błocie. Podbiegł do mnie. To był mój kumpel, którego nie widziałem lata. 

Przez chwilę porozmawialiśmy i powiedziałem mu co się stało. Wiecie co powiedział? (nie będzie to dosłowny cytat)

Dominik, pamiętasz jaki byłem kiedyś? Stroniłem od sportu. Ludzie nauczyli mnie, że możesz liczyć na nich TYLKO do pewnego stopnia. Musisz zrozumieć, że ludzie zawodzą. Jeżeli nie uświadomisz sobie tego, że rzeczą ludzką jest zawodzić to będziesz cierpiał. Jedyną osobą która nigdy Cię nie zdradzi to ty. 

Uwierzcie mi dziwnie to brzmiało w ustach faceta który był kiedyś takim śmieszkiem. Czy mówił prawdę, czy naprawdę tak sądził. Dla mnie nie było to ważne, istotne w tej chwili było to, że mnie uratował. Bez wielkiego cierpienia przeszedłem do dni, dni w których miałem stać się lepszą wersją siebie. 

Wtedy zaczęła się moja przygoda z rozwojem. 

Idąc przez miasto widzę tysiące ludzi którzy mają zatracone marzenia. Widzę ich całym sobą, widzę że w ich oczach nie ma satysfakcji, że ich oczy nie zobaczyły prawdziwego piękna.

Oni wewnętrznie umarli.

Stanowczo za dużo młodych ludzi zaczyna być rodzicami. Muszą dać dzieciom całą uwagę i zaczynają umierać. Ich marzenia, ich cele zaczynają się oddalać.

Czy kiedykolwiek widzieliście taki piękny widok?

Tylko ja i góry o 6 rano

Jesteś przed wieloma górami, dolinami sam. Sam na sam z sobą, nikt Ci nie przeszkadza jesteś wolny. Pierwszy raz czujesz się osobą wolną, wolną od podatków od czegokolwiek. Nic Cię nie ogranicza.

Idź w góry. Idź nawet o 2 w nocy. Bądź pierwszy na szlaku, wejdź na górę i po prostu patrz. Poczuj wolność i całą naturę jaka Cię otacza. Wszyscy co byli to wiedzą, wiedzą, że są rzeczy piękne na tym świecie, piękniejsze niż cokolwiek. Są to zdjęcia, które zostają w twojej głowie. 

Za każdym razem gdy poczujesz się wolny, zobaczysz coś pięknego, poczujesz brak ograniczeń, zatrzymaj się. Zastanów się teraz jakie były twoje marzenia? Dlaczego ich nie spełniasz?

Powiedz to na głos!!!

Boje się

Nie chce mi się

Wiem, że łatwo powiedzieć. Wiem, że łatwo jest mówić i nie być obok i zobaczyć jak ciężko spełniać swoje marzenia. Każdy z nas ma swoje marzenia, nie mów, że nie możesz tego zrobić bo się nie da. Okłamujesz się! Bądź szczery/a ze sobą. Nie chce Ci się. Boisz się.

Proszę was wszystkich i każdego z osobna, nie umierajcie, żyjcie jak nigdy dotąd. Zastanówcie się dziś w łóżku czego tak naprawdę chcecie od życia. Pięknej kobiety? Pieniędzy? Sławy?

Obejrzyj koniecznie ten filmik

Co by to  nie było, próbuj. Podejmij ryzyko, nie umieraj. Wykorzystaj swój potencjał, nie bądź jednym z wielu, bądź wyjątkowy. Takich ludzi szanujesz, stań się taką osobą. 

Ten wpis nie ma zmienić twojego życia, on ma pomóc Ci w zadaniu  sobie najważniejszego pytania w twoim życiu.

Czego pragniesz?