Jak wielki wpływ na ludzi mają media?

Witajcie 🙂

Zastanawialiście się kiedyś z jakim największym problemem boryka się dziś ludzkość? Współczesne choroby, rozwój technologii czy też wojny? Na pewno jednym z większych o ile nie największych i dodatkowo niezauważalnych na co dzień problemów dzisiejszego świata są media.

Staram się nie oglądać telewizji, jednak czasami mama coś akurat ogląda, a ja mimo szczerych niechęci zerknę okiem podczas jedzenia. Z politowaniem patrze na ludzi z mojego najbliższego otoczenia, którzy marnują swój jakże cenny czas na coraz to nowsze ogłupiające programy. Kto rządzi mediami, ten rządzi ludem. Stwierdzenie to jest na pewno szokujące jednak zastanawiając się nad tym chwile bardzo prawdziwe.

Media są stronnicze

Zrobiłem kiedyś takie doświadczenie, tak dla własnej informacji, bo już nie raz słyszałem powyższe stwierdzenie. Polecam gorąco ten sposób, aby w końcu otworzyć oczy i zrozumieć jak bardzo media nami manipulują. Oglądnąłem wieczorne wiadomości na 3 różnych stacjach. Niestety nie długo musiałem czekać, żeby ujrzeć rażące różnice w przekazywanych informacjach. Ze względów czysto etycznych nie podam nazw stacji, ale i tak myślę, że większość domyśli się o których stacjach mowa 😉

Na jednej z nich obóz rządzący był przedstawiany w samych superlatywach. Opozycja zaś była przedstawiana w czarnym świetle. Wychwyciłem również podczas krótkiej debaty dwóch przeciwnych sobie polityków, jak wypowiedź osoby z opozycji jest przyciszana. Na innych stacjach działało to podobnie tylko w drugą stronę – przeciw rządowi.
Nie trudno się domyślić, że druga ze stacji była przychylna opozycji. Dziennikarze gloryfikowali zachowania opozycjonistów i ich wyborców.
O wiadomościach z trzeciej stacji napisze krótko, bo one służą tylko do dalszego ogłupiania społeczeństwa. Dezinformacja i totalne pranie mózgu dla przeciętnego Kowalskiego, aby łatwo było trzymać go w ryzach to funkcja tej stacji.

Podsumowując…

Media na dzisiaj to potężna broń w rękach człowieka. Służy do kontrolowania masy ciemnych ludzi, którzy nie mają świadomości lub nawet nie chcą jej mieć, że są bombardowani iluzjami na temat świata i ludzi, ogłupiającymi programami oraz fałszywymi informacjami. Ogromny wpływ takich informacji na nasze życie jest niezauważalny na co dzień. Przykładem tutaj może być wczorajszy Black Friday. Ludzie zabijają się, aby pozyskać produkty, które teoretycznie są przecenione, a tak naprawdę to tylko jedna wielka zagrywka wszystkich sklepów i korporacji. Kto myśli ten nie daje się zmanipulować takim informacjom i wie, że tak naprawdę sklepy oferują produkty w tych samych cenach co zwykle.

Rozpowszechniając nieprawdziwe informacje na temat danego człowieka, jesteśmy w stanie zniszczyć go w jednej chwili. Dlatego szukajmy informacji ze źródeł niezależnych, filtrujmy każdą otrzymaną przez Nas informacje przez własny umysł, bądźmy dociekliwi i sprawdzajmy jej prawdziwość. Nie dajmy się nadal ogłupiać i podchodźmy do wszystkich wiadomości z dystansem.