Loveaholics – kompletne oszustwo

Witam!

Dziś chciałbym przedstawić wam jeden z portali randkowych. Ostatnio jedna z czytelniczek napisała do mnie, abym sprawdził ten portal. Wiedziała, że chcę robić recenzje portali randkowych dlatego też zainteresowałem się tematem. Portal ten zainteresował mnie jeszcze bardziej gdy boty na jednym portalu randkowym (sympatia) zaczęły pisać abym tam wszedł. W tym wpisie przedstawię wam jak wygląda ten portal, a także jak działa i czego się można po nim spodziewać. Mam nadzieje, że jakimś cudem nie zablokują mi wpisu. Zaczynamy!

Pozytywne opinie

Przed rozpoczęciem „zabawy” na portalu postanowiłem poczytać o nim na internecie, pierwsza lepsza strona i nienaganna opinia:

Loveaholics to wspaniała strona, gdzie możesz cieszyć się przygodowymi przygodami. Dotyczy singli w Wielkiej Brytanii. Jeśli szukasz romantycznej randki, strona może ci bardzo dobrze służyć. Oferuje setki profili, w których ludzie są gotowi na nowe przygody z randkami. Dostępnych jest kilka dostępnych map, dzięki czemu możesz łatwo kontaktować się z różnymi osobami i ostatecznie wylądować swoją wymarzoną randkę.
Podpisywane są różne typy osób, dlatego możesz po prostu porównać różne profile, z których możesz wylądować preferowaną datę.

Nie trudno zauważyć, że opinia nie jest napisana po Polsku. Została bardzo źle przetłumaczona na nasz język. Wszystkie linki które znajdują się na pierwszej stronie przeglądarki po wpisaniu Loveaholics to strony z rewelacyjnymi opiniami na temat omawianego portalu. Niby wszystko fajnie, ale negatywnych opinii było bardzo mało (może słabo szukałem).

Negatywne opinie

Po paru godzinach szukania natrafiłem, na ciekawego bloga (link do bloga na końcu wpisu) na którym możemy przeczytać:

Coraz więcej z nas zaczyna korzystać z przeróżnych portali i serwisów społecznościowych. Niestety bardzo często nie  zdajemy sobie jednak sprawy jak łatwo nas oszukują i „wyciągają od nas kasę”. 

Doskonałym przykładem jest firma Together Networks Holdings Limited z Malty. Ich rozwiązania są wręcz „wzorcowo nastawione na ściąganie kasy” z naiwnych i niestety bardzo często nieświadomych tego użytkowników.

Dla niewtajemniczonych pod szyldem tej firmy znaleźć można między innymi Loveaholics. To co napisał autor w swoim wpisie zaciekawiło mnie i postanowiłem zarejestrować się na portalu.

Konto na Loveaholics

Po sprawdzeniu opinii zarejestrowałem się. Standardowo do podania był e-mail, login itp. Szablon strony jest bardzo ubogi, wygląda jak kiepski szablon z wordpressa do tworzenia sklepu online, lub do tworzenia ankiet. Mimo to się nie przeraziłem. Po aktywacji konta poprzez e-mail wszedłem na konto. Po paru minutach miałem bardzo dużo wiadomości. Myślałem „Ale jestem rozchwytywany”, ale coś mi nie pasowało. Kobiety mówiły, że jestem przystojny a nie widziały nawet moich zdjęć – zdjęcia czekały na akceptacje. Kolejne wiadomości mogłem sprawdzić po zakupieniu premium. Patrzę i widzę ofertę specjalną za 3,33 zł za trzy dni. Myślę – super, taniocha. Zapłata tylko kartą, tu zaczęły się dziać cuda. Wszedłem ponownie na konto i po godzinie miałem masę wiadomości, wyglądało to mniej więcej tak:

Jak widać miałem bardzo dużo wiadomości. Po odpisaniu danej kobiecie, nie odpisywała mimo, że była cały czas online. W tym momencie zrozumiałem jak wielki błąd popełniłem rejestrując się na Loveaholics. Wszedłem w ustawienia i tam zaczął się cyrk na kółkach, przed którym przestrzega autor pewnego bloga (link na końcu wpisu).

Jak widać na powyższym zdjęciu po zakupie premium za 3,33 zł automatycznie włączyła się subskrypcja na 30 dni. Pobranie powyższej kwoty zacznie się w momencie zakończenia trzy dniowego premium. Wszedłem w regulamin strony i faktycznie było to tam opisane, dodatkowo była tam informacja o innych opłatach. Po przeczytaniu można łatwo zrozumieć, że cała strona to jedno wielkie oszustwo. Loveaholics nie będzie pobierało tylko 45 złotych za pakiet miesięczny, ale także za VOD (tej funkcji nie ma nawet w ustawieniach), a to kolejne 50 złotych. Zanim ktoś się obudzi to Loveaholics pobierze z jego konta sto złotych.

Usuwanie konta

Zobaczyłem na czym stoję więc postanowiłem usunąć konto. W większości portali które odwiedziłem opcja usunięcia konta automatycznie anuluje przedłużanie premium. Nie na Loveaholics. Aby skasować konto na Loveaholics należy najpierw wyłączyć płatną subskrypcję. I tu zaczęły się schody.

Musiałem przejść przez szereg pytań. Dlaczego chce zakończyć subskrypcję itp. Na samym końcu poprosili o kod który miałem dostać na e-maila. Czekałem 5h i nic nie przyszło. Postanowiłem być mądrzejszy od nich i zablokowałem kartę. E-mail z kodem zakańczającym płatną subskrypcję przyszedł dopiero po 5 dniach. Aż zdziwiło mnie, że nie dostałem jakiegoś e-maila z groźbami. Bo w końcu zablokowałem kartę, a oni mogli pobrać pieniądze za automatycznie aktywowaną subskrypcję (możliwe że system tego nie wykrył). Niebywale się ucieszyłem, jak zobaczyłem poniższy komunikat:

Po tym komunikacie w końcu mogłem usunąć konto i tak też zrobiłem. Co dalej? Na tym się nie skończyło.

Zdjęcia

Zrobiłem kolejne konto na Loveaholics, tym razem zmieniłem płeć. Chciałem zobaczyć jak to jest u kobiet. Nie kupiłem premium, chciałem zobaczyć czy będzie taka sama sytuacja z wiadomościami jak na pierwszym koncie. No i nagle to się stało…napisał do mnie 25 letni Dominik z moimi zdjęciami… Nie, to nie był mój bliźniak. Loveaholics używało moich zdjęć. Ponownie zacząłem czytać regulamin i znów znalazłem punkt w którym zgodziłem się na to, że Loveaholics używa moich zdjęć. Nie tylko na swoim portalu, ale także na jakimkolwiek portalu. Po otwarciu regulaminu można przeczytać, że po wystosowaniu pisma do nich można spodziewać się skasowania zdjęć z ich bazy. Tak też zrobiłem. Fake konto o imieniu Dominik przestało istnieć. Nie wiem, czy faktycznie skasowali moje zdjęcia, ale muszę im wierzyć na słowo.

Podsumowanie

Portal Loveaholics to kompletne oszustwo. Na portalu znajdują się zdjęcia oszukanych osób, których dawno już tam nie ma. Portal żeruje na samotności ludzi, oraz na ich bezradności. Na tym portalu nie da się poznać kogokolwiek, gdyż większość (o ile nie wszystkie) kont to boty które mają zachęcić nas do kupna premium. Premium w atrakcyjnej cenie to kolejna rzecz, która ma nas zachęcić do sprawdzenia portalu. Podsumowując, zdecydowanie nie polecam tego portalu i przestrzegam wszystkich którzy mają chęć zarejestrowania się na nim.

To tyle ode mnie. Do zobaczenia w piątek, bądź niedziele 🙂

Źródła: