Faceci się odsuwają?

 Witam czytelników i czytelniczki.

W dzisiejszym wpisie będę chciał opisać proces odsuwania się mężczyzn w związku.

Czemu się tak dzieje?

Przez wiele moich związków po pewnym czasie odsuwałem się od kobiety. Po pewnym czasie znów się zbliżyłem i tak kilkakrotnie. Ostatni związek pokazał mi, że sam nie rozumiem istoty problemu, dlatego przeczytałem parę książek o tym właśnie problemie. Czemu? Powód jest prosty. Jeżeli nie znałem powodu odsuwania od kobiet, powodowało to u mnie mętlik w głowie co wyczuwała partnerka. Gdybym znał powód, to mógłbym się nim podzielić z partnerką i prawdopodobnie wtedy zrozumiałaby to i sprawy potoczyłyby się inaczej.

Po paru rozmowach ze znajomymi dowiedziałem się, że odsuwanie od kobiety kilkakrotnie powoduje u niej mętlik . Kobieta nie chce być zraniona więc próbuje interpretować sytuacje na swój sposób. Kilkukrotne odsunięcie dodaje nam minusów do rankingu i tak kobieta bez znajomości prawdziwego powodu odsunięcia kompletnie się odkochuje.

Wyobraźmy sobie sytuacje w której mamy spotkać się z jej znajomymi. Mamy umówioną godzinę, ale czujecie się (w dniu spotkania) źle i chcielibyście pobyć trochę sami, nie wiecie czemu, po prostu macie taką chęć. I wiecie, że akurat w tym dniu będziecie słabymi towarzyszami do rozmowy. Do tego dochodzi presja, aby wypaść jak najlepiej przy jej znajomych co wcale nie pomaga i bum. Jakakolwiek rozmowa z kobietą na temat przeniesienia spotkania będzie ją irytować, a jak dodamy do tego, że chcemy pobyć sami to maksimum zdenerwowania zostanie osiągnięte.

Jak tego uniknąć?

Wielu z was wielokrotnie czuło, że dziś jednak nie spotka się z partnerką, bo nie ma takiej ochoty. My mężczyźni jesteśmy tak zaprogramowani, że nie możemy spędzać z partnerką całego czasu bo jesteśmy niezależni. Raz za czasu ta niezależność nas dopada. Często kobiety nie rozumieją, że dziś chcecie wyjść z kolegami, a nie oglądać z nią kolejnego odcinka pierwszej miłości (taki przykład). Prostym sposobem na unikanie takich sytuacji, jest znalezienie dnia w tygodniu, gdzie ty i twoja wybranka nie piszecie do siebie, bądź spędzacie osobno cały dzień ze znajomymi. Istotne jest to, aby takie dni były „świętowane” przez obie strony w tym samym dniu. Aby każda ze stron miała co robić w tym czasie i nie miała chwili na rozmyślanie o drugiej stronie.

Czemu tak naprawdę się odsuwamy?

Każdy z nas doświadczył tego parę razy w życiu. Część mężczyzn odsuwa się po… seksie, tak po seksie. Czujemy wtedy, że napięcie seksualne z nas zeszło i tym sposobem zaczynamy zadawać sobie pytanie z cyklu „Dlaczego z nią jestem?” bądź „Może jednak pojadę do domu?”. Łatwo to zrozumieć, ponieważ naturalnym jest, że duża część kobiet po seksie pragnie czułości, a mężczyźni idą spać, bądź odsuwają się od partnerki poprzez bycie chłodnym. Ale ta sytuacja trwa bardzo krótko, aż do momentu ponownego nabrania sił przez mężczyznę.

Zdecydowanie częściej odsuwamy się, gdy czujemy się niepewni w związku. Np. gdy partnerka przyrównuje nas nieświadomie do byłego, bądź gdy ma jechać na parę dni w delegacje. Kiedyś nie rozumiałem tego, że w takich momentach nie powinniśmy się odsuwać, lecz podwójnie troszczyć się o naszą kobietę i dawać jej więcej ciepła niż zwykle, gdyż jest to dla niej równie ciężki okres co dla nas (nie zawsze).

Ostatnim głównym powodem odsuwania, jest po prostu chęć bycia sam na sam ze sobą. Coraz więcej moich znajomych chodzi w góry samemu. Czemu? Bo chcą zostać sam na sam, ze swoimi myślami i chcą uwolnić się od codziennych obowiązków. Często jako ta silniejsza płeć, mimo problemów musimy pokazać, że nas to nie stresuje. To skutkuje tym, że kobieta może w pełni na nas polegać. Mimo, że coś nas stresuje to tego nie pokazujemy, bo wiemy, że musimy zatroszczyć się o swoją kobietę. To buduje w nas bardzo wiele małych dziur, które po pewnym czasie się łączą i powodują, że nie mamy już na nic siły.Wtedy automatycznie się odsuwamy. W wypadku takiego odsunięcia powinniśmy poinformować drugą stronę, że udajemy się do swojej „jaskini” na określony czas i że to nie ona jest powodem. Takie zapewnienie pomoże kobiecie w przeczekaniu.

Tym właśnie jest odsuwanie od partnerki, pamiętaj aby zawsze przemyśleć sytuacje i nie brnąć w to zbyt długo. Bo twoje odsunięcie może spowodować, że nie  będziesz miał się od kogo odsuwać.

Do jutra, życzę wszystkim udanego wieczoru 😀